Zostań prezentowym Ninja

Nie zostawiajmy zakupu prezentu na ostatnią chwilę - to często prowadzi nas do tego, że kupujemy prezent bez przemyślenia. Tylko po to, by mieć to już z głowy. Najlepiej wcześniej przeszukać sieć za inspiracjami i konkretami - zaoszczędzi nam to czas i nerwy jakie stracilibyśmy w świątecznej gorączce w galeriach handlowych.

Jak zostać prezentowym ninja i dawać tylko te proste, funkcjonalne i w guście obdarowywanej osoby? Oto 5 wskazówek:

1. Bądź bacznym obserwatorem - notuj w głowie co dana osoba lubi, co ma w domu, w jakie kolory najczęściej się ubiera, co wspomina z uśmiechem...i dobieraj rzeczy w zbliżonym stylu. Podpowiedzi szukaj na społecznościowych profilach odbarowywanej osoby - na zdjęciach na instagramie często sami nieświadomie zostawiamy wskazówki. A może zafundować właśnie wydrukowane zdjęcia z instagram w formie magnesów lub naklejek?

zdjęcia z instagram w formie magnesów - instadruk

2. Postaw na klasykę - jesli nie jesteś do końca pewien wyboru nie kupuj rzeczy tylko ze względu na aktualną modę. Takie prezenty szybko przemijają i nudzą się. Chyba, że obdarowujesz kogoś, kto bacznie śledzi trendy i zawsze stara się być "na czasie". Karta podarunkowa to też niezawodny upominek - obdarowywany sam zdecyduje co mu się najbardziej podoba.

karta podarunkowa Gumberry

3. Handmade górą - dobrym pomysłem są prezenty robione własnoręcznie. Możesz zdecydować się na zrobienie np. pamiątkowego albumu waszej znajomości - to osobisty prezent, więc nie dla każdego, ale ucieszy bardziej niż kolejny gadżet masowej produkcji jakich pełno w sklepach. Jeśli masz zdolności manualne czy kulinarne - narysuj coś, wytnij z papieru, upiecz, wydziergaj na szydełku...

4. Powierz to specjaliście - rozejrzyj się po ofertach pracowni artystycznych, designerskich butików lub wybierz do antykwariatu. Tam znajdziesz wartościowe rzeczy z duszą. Niepowtarzalne i nieskomplikowane. Wyspecjalizowane dla tej szczególnej osoby. Wielu projektantów (jak my w Gumberry) oferuje personalizacje produktów - zyskasz pewność, że Twój prezent będzie jedyny w swoim rodzaju!

5. Pakowanie PRO - ważne jest ukrycie realnego rozmiaru i kształtu prezentu. To sprawi, że trudniej będze zidentyfikować przedmiot i rozpakowywanie będzie bardziej emocjonujące. A jeżeli Twój prezent jest wielkogabarytowy i nie masz pomysłu na to jak zmieścić go pod choinką  to zrób mu zdjęcie i włóż je do odświętnie zapakowanej koperty. Więcej inspiracji na wyjątkowe zapakowanie prezentu przedstawimy w następnym artykule.Tagi:
  • karta podarunkowa
  • personalizowane
  • poradnik prezentowy
  • prezentowe know-how
  • zeronietrafionychprezentów

Autor: Iga