Wyjątkowe prezenty wymagają wyjątkowej oprawy

Nie każdy z Nas ma taki "zmysł pakowania". Coś tam odstaje, taśma się skleja w najmniej odpowiednim miejscu, kokardka jakaś taka niedorobiona... A przecież się bardzo staramy! Jeśli nam zależy to obdarowana osoba i tak wyczuje intencje, ale możemy wspomóc się kilkoma patentami - jak choćby poniższa krótka instrukcja zawijania w ozdobny papier.

Gdy już opanujemy tą część pozostaje wiązanie kokardy - temat aktualny cały rok, nie tylko od święta - bo przecież wręczamy prezenty urodzinowe, ślubne, z okazji parapetówki czy Walentynek. Można pokombinować:

    

Zamiast standardowego papieru możemy wykorzystać np. stary sweter lub jakąś tkaninę i zrobić takie cacko:

 

Mniej angażujące opcje to np nacinanie papieru, oklejanie dekoracyjnymi taśmami tzw. washi tape. Wrażenie zrobi też opakowanie do którego przykleimy zdjęcia z konkretnym motywem - jak te zimowe widoki na prezentach gwiazdkowych.

 

Wyższa szkoła jazdy to pakowanie łączące wszystkie te elementy - ozdobny papier, piękną wstążkę lub sznurek i dodatki - szyszki, bombki, piórka, zielone gałązki, złote dzwoneczki... ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia!

 

 

 

Zainspirowani? To do dzieła! Oby Wasze świąteczne paczki były tak piękne, by szkoda je było tak po prostu odpakowywać :) 
Tagi:
  • poradnik prezentowy
  • zeronietrafionychprezentów

Autor: Iga